Erikoisnäyttely 22.08.2003, Ristiina Tuomari Unto Timonen

Papillon
Pennut: 3 kpl

ROP-pentu BIS-pentu 2 Carneval’s Glamour Girl, om. Sirpa Myllylahti
Urokset  

VSP ROP-vet, BIS1-vet Silenzio’s Sunny Boy, om. Anita Laine
SERT Arzillo Top Beau Savage, om. Tuula Pakarinen & Päivi Pakkanen
Vara SERT Sinceres Gold Digger, om. Anita Laine
Muut ERINOMAINEN saaneet:

Junioriluokka:

Kassaralahden Santtu Jr, om. Ninni Haaja
Tinytails Loverboy, om. Pirjo Hämäläinen

Nuorten luokka:

Major Wheat Sans E’gal, om. Pirkko Majuri
Vicomt Maria Sirrah, om. Henna Lipo & Mia Rytkö

Avoin luokka:

Beau Savage Dazzling Dream, om. Päivi Pakkanen & Miia Heino

Valioluokka:

Connection Sound Of Tairon, om. Hilkka Kinnunen
Connection Tri With Joco, om. Päivi Pakkanen
Major Wheat Natural Beauty, om. Pirkko Majuri
Major Wheat Top Connection, om. Pirkko Majuri

Veteraaniluokka:

Connection Uno Of Unique, om. Ritva Poikolainen
Riukun Santtu, om. Vieno Koponen

 

Nartut 

SERT, ROP, BIS 1 Sinceres Gold Glamour, om. Anita Laine
SERT Sinceres Gold Geisha, om. Anita Laine
Vara SERT Pietarinjängän Savotan Sanni, om. Raija Sukuvaara

Muut ERINOMAINEN saaneet:

Nuorten luokka:

Major Wheat Petit Poucet, om. Pirkko Majuri
Muura’s Ötökkä, om. Enni Muurasniemi

Avoin luokka:

Beau Savage Dapper Dapple, om. Henna Lipo
Pietarinjängän Lumiperhonen, om. Raija & Pertti Sukuvaara

Valioluokka:

Pietarinjängän Lumikukka, om. Raija Sukuvaara
Rosalago Raffaella, om. Kaija Kelorita
Sinceres Chanelly, om. Anita Laine
Sinceres Madone D’amour, om. Tuija Myller
Sinceres Pepite D’or, om. Anita Laine
Kasvattajaluokka

ROP BIS 1 Kennel Sinceres, om. Anita Laine
2 KP Kennel Pietarinjängän, om. Raija & Pertti Sukuvaara
3 KP Kennel Major Wheat, om. Pirkko Majuri
Phalène 

ROP-pentu BIS1-pentu Tairon Wind Of Change, om. Outi Naukkarinen
VSP-pentu Silky Touchs Bobi Tinytail om. Outi Naukkarinen
Urokset 

ROP BIS 2 Happinessin Sir Of Star, om. Marja-Liisa Ojala
SERT Muura’s Emil, om. Enni Muurasniemi

Muut ERINOMAINEN saaneet:

Valioluokka:

Elpahos’ Pilot Of Heart, om. Elvi Horppu
Elpaho’s Sir Charming, om. Mirva Ylönen
Happinessin Sweet Heart, om. Marja-Liisa Ojala
Jerry Du Pont Des Amours, om. Elvi Horppu
Millenium Collection Seilor, om. Susan Lindvall
Muura’s Utu-Untamo, om. Outi Naukkarinen
Sorsery Barclay, om. Pirjo Hämäläinen
Tairon Nights Jewel, om. Aune Pirkkalainen
Nartut 

VSP SERT Tairon Mata Hari, om. Anniina Nieminen
Vara SERT Happinessin Dame Eve, om. Kaisa & Heli Kuutti

Muut ERINOMAINEN saaneet:

Junioriluokka:

Happinessin Frenja, om. Marja-Liisa & Seppo Ojala
Tinytails Ladylike, om. Pirjo Hämäläinen

Nuorten luokka:

Elpahos’ Skyblue Love, om. Irina Tanttu
Muura’s Yön-Touhu, om. Enni Muurasniemi

Avoin luokka:

Qwalley’s Absolute Angel, om. Erja Kuusilaakso
Sinceres Poeme De Tairon, om. Taina Alatalo

Valioluokka:

Tairon Galaxia Night, om. Anniina Nieminen
Vertiida’s Kassandra, om. Kaisa Kuutti

Veteraaniluokka:

ROP-veteraani BIS-vet 2 Elpaho’s Joy Connection, om. Kaisa Kuutti

Muura’s Dooris
Kasvattajaluokka

ROP BIS 2 Kennel Happinessin, om. Marja-Liisa Ojala
2 KP Kennel Elpahos’, om. Elvi & Pauli Horppu
3 Kennel Muura’s, om. Enni Muurasniemi

 Suomen Papillon- ja Phalèneyhdistys r.y.