Erikoisnäyttely 22.08.2004, Ristiina Tuomari: Dan Ericsson, Ruotsi

Papillon
Pennut:

BIS1-pentu ROP-pentu KP/1 Tinytails In The Shadows, om. Pirjo Hämäläinen, Lempäälä
VSP-pentu KP/1 Pietarinjängän Aamun Taika, om. Tanja Kultti, Koivulahti
PN-pentu2, KP/1 Lady Baylet's Bomber Beaty, om. Miia Heino, Karhula
Urokset  

VSP, VSP-vet, PU1 Eri/1 Silenzio's Sunny Boy, om. Anita Laine, Paltamo
PU2, Eri/1 Beau Savage True Lucky, om. Sanna & Susanna & Satu Palmroos, Helsinki
PU3, Eri/2 Mustangin Chevy Hymypoika, om. Anja Harjuniemi & Mikko Isaksson, Piispanristi
PU4, Eri /3 Sinceres Gold Digger, om. Anita Laine, Paltamo
Eri/1, Sert, FIN MVA Beau Savage Dazzling Dream, om. Kasv + Miia Heino, Karhula
Eri/1, varasert Tinytails Loverboy, om. Pirjo Hämäläinen, Lempäälä
Eri/2 Pietarinjängän Masa Miro, om. Marika Välimaa, Sodankylä
Eri/4 Arletan Kenraali Key, om. Susanna Sillanpää, Seinäjoki
Eri/- Major Wheat Natural Beauty, om. Pirkko Majuri, Kalliola
Eri/- Vicomt Maria Sirrah, om. Mia Paavola & Henna Lipo, Hamina
Nartut 

BIS1, ROP, PN1, Eri/1 Sinceres Gold Glamour, om. Anita Laine, Paltamo
BIS1-vet, ROP-vet, PN2, Eri/1 Sinceres Pepite D'or, om. Anita Laine, Paltamo
PN3, Eri/2 Mustangin Tyttö Kuin Koru, om. Anja Harjuniemi & Mikko Isaksson, Piispanristi
PN4, Eri/3 Sinceres Madame D'amour, om. Tuija Myller, Kouvola
Eri/1, Sert, FIN MVA Pietarinjängän Lumiperhonen, om. Raija & Pertti Sukuvaara, Sodankylä
Eri/1, varasert Zanilla's Essential Thing, om. Ritva Tarvainen, Ilomantsi
Eri/2 (vet) Major Wheat Cerise, om. Mari Koivula, Turku
Eri/4 (val) Sinceres Gold Geisha, om. Anita Laine, Paltamo
Eri/- (val) Pietarinjängän Lumikukka, om. Raija & Pertti Sukuvaara, Sodankylä
Eri/- (val) Pietarinjängän Savotan Sanni, om. Raija & Pertti Sukuvaara, Sodankylä
Eri/- (val) Sinceres Gold Gardenia, om. Pia Alatalo, Muurola
Eri/- (val) Zanilla's Damayanti, om. Marjo Heikkinen, Lieksa
Kasvattajaluokka

BIS1-kasv, ROP-kasv, KP/1 Sinceres Kennel, om. Anita Laine, Paltamo
KP/2 Pietarinjängän Kennel, om. Raija & Pertti Sukuvaara, Sodankylä
KP/3 Major Wheat Kennel om. Pirkko Majuri, Kalliola
Phalène 

BIS2 -pentu ROP-pentu KP/1 Thunderstar Airgift, om. Kasv. + Inger Yaglikcilar, Ruotsi
PUp2, KP/1 Muura's Oleksi, om. Teppo Monto, Nastola
Urokset 

BIS2, ROP, PU1, Eri/1 Sorcery Barclay, om. Pirjo Hämäläinen, Lempäälä
PU2, Eri/2 Tairon Nights Jewel, om. Aune Pirkkalainen, Kosula
PU3, Eri/3 Elpaho's Pilot Of Heart, om. Elvi & Pauli HorpPU, Heinola
PU4, Eri/1, Sert (avo) Elpaho's Lord Of Roses, om. Kasv. + Merja Jalonen, Heinola
Eri/1 varasert (nuo) Silky Touchs Bobi Tinytails, om. Outi Naukkarinen, Tyrnävä
Eri/4 (val) Qwalley's Art Of Devils, om. Irina Tanttu, Heinola
Eri/- (val) Elpaho's Pink Dragon, om. Sanna Männistö, Turenki
Eri/- (val) Elpaho's Sir Chaming, om. Mirva Ylönen, Joutseno
Eri/- (val) Muura's Utu-Untamo, om. Outi Naukkarinen, Tyrnävä 
Nartut 

VSP, PN1, Eri/1 Elpaho's Rosalinda, Sanna Männistö, Turenki
PN2, Eri/2 Sinceres Poeme De Tairon, om. Taina Alatalo, Iinattijärvi
BIS2-vet, ROP-vet, PN3, Eri/1 Elpaho's Joy Connection, om. Kaisa Kuutti, Lohja
PN4, Eri/3 Yönkuningatar Bess, om. Paula Ekström, Lohja
Eri/1 Sert (jun) Tairon White Galax, om. Aune Pirkkalainen, Kosula
Eri/1 varasert (avo) Elpaho's Skyblue Love, om. Irina Tanttu, Heinola
Eri/1 (nuo) Yöperhon Anni Aurora, om. Jaana Mieto-Saarijärvi & Esko Saarijärvi, Tuomikylä
Eri/2 (nuo) Tairon White Pearl, Kaisa & Leena Kangas, Oulunsalo
Eri/2 (avo) Vertiida's Luna, om. Kaisa Kuutti, Lohja
Eri/4 (val) Yöperhon Oili Onerva, om. Jaana Mieto-Saarijärvi & Esko Saarijärvi, Tuomikylä
Eri/2 (vet) Riukun Lillan, om. Jaana Mieto-Saarijärvi & Esko Saarijärvi, Tuomikylä
Eri/3 (vet) Muura's Dooris, om. Enni Muurasniemi, Myllyoja
Eri/4 (vet) Elpaho's My Mercedes, Marjatta Ylönen, Ristiina
Eri/- (val) Elpaho's Sabrina, om. Hanna Kiviniitty, Turku 
Eri/- (val) Muura's Yön-Touhu, om. Enni Muurasniemi, Myllyoja
Eri/- (val) Tairon Mata Hari, om. Anniina Nieminen, Lievestuore
Eri/- (vet) Vertiida's Aurora, Paula Ekström, Lohja
Kasvattajaluokka

BIS2-kasv, ROP-kasv. KP/! Elpaho's Kennel, om. Elvi & Pauli Horppu, Heinola
KP/2 Tairon Kennel, om. Aune Pirkkalainen, Kosula
Junior-voittajat

Papillon

uros: Pietarinjängän RepPUri, om. Inga Saario, Riihimäki
narttu: Pietarinjängän Rentun Ruusu, om. Henna Lipo, Hamina

Phalène

uros: Chrystalpride's Big Surprice, om. Terhi Sarén & Tommi Nurminen, Kerava
narttu: Tairon White Galax, om. Aune Pirkkalainen, Kosula

 Suomen Papillon- ja Phalèneyhdistys r.y.