Erikoisnäyttely 13.8. 2006 Kalajärvi Tuomari: Claire Anne Ahren, Irlanti

Papillon

Pennut: Babypennut 5-7kk 1+3 kpl Pennut 7-9 kk   0 kpl

BIS 2-pentu Rop-pentu 1/kp Parovskin Carla Caramell Om. Tanja Kultti, Koivulahti
2/kp Tinytails Rosa Elegance, Om Pirjo Hämäläinen, Lempäälä.
3/ kp Tinytails Dancing Queen, Om Marianna Riipi , Turku
Urokset  25 kpl

BIS 1, ROP, Sert, PU 1 Jun Eri/1 Candygold’s Ypsilon, Om. Anita Laine ja Susanna Sillanpää, Seinäjoki
PU 2 Val Eri/1  Anmar Domingo, Om. Jonna Löytynoja, Ruha
PU 3 Val Eri/2 Sinceres Gold Digger, Om. Anita Laine, Paltamo
PU 4 Varasert, Jun Eri/2  Sweet Little Butterfly Amadeus Om. Marja Kotiranta & Henna Lipo, Hamina
VSP-Vet, Vet Eri/1 Silenzio’s Sunny Boy, Om. Anita Laine, Paltamo

Muut Erin saaneet:

Jun Eri/3  Scillan Cansas Croco, Om. Susanna ja Sinikka Sillanpää, Seinäjoki
Nuo Eri/1 Golden Leaf’s Bigwig , Om. Lea Anttila Tampere.
Nuo Eri/2   Parovskin Vini Van Kokki, Om. Elsa Paananen, Kauhajoki
Nuo Eri/3 Sinceres Harry Potter, Om. Anita Laine, Paltamo
Avo Eri/1 Major Wheat Copain Joyeux, Om. Ritva Poikolainen, Hietanen
Avo Eri/2 Pietarinjängän Raikulipoika  Om. Leena Hertz  Saarenkylä
Val Eri/3  Arletan Kenraali Key Om. Susanna Sillanpää, Seinäjoki
Val Eri/4 Tinytails In The Shadows, Om. Pirjo Hämäläinen Lempäälä
Val Eri/-  Beau Savage Dazzling Dream, Om. Miia Heino, Kotka
Val Eri/-  Kasperi, Om Merja Kärkkäinen, Pyhäsalmi
Val Eri/- Major Wheat Bon Morceau, Om Pirkko Majuri, Kalliola
Val Eri/- Major Wheat Natural Beauty, Om. Pirkko Majuri, Kalliola
Vet Eri/2 Pietarinjängän Aatu Amiraali Om. Leena Hietanen, Sodankylä
Nartut  20 kpl

VSP PN 1, Val Eri/1 Sinceres Gold Glamour, Om. Anita Laine, Paltamo
BIS 1-Vet, Rop-Vet, PN 2, Vet Eri/1  Sinceres Pepite D’or, Om. Anita Laine, Paltamo
PN3, Sert, Jun Eri/1 Tinytails Baby Barbados , Om. Tiinamari Harjula, & Kasv,  Lempäälä
PN4 Val  Eri/2 Anmar Dooris, Om. Anja Marttila, Sulva
Varasert Nuo Eri/1 Parovskin Vanilja Vanessa, Om. Tanja Kultti, Koivulahti

Muut Erin saaneet:

Jun Eri/2  Blicci’s Come Rain Come Sunshine, Om. Lea Pirkkalainen, Vekaranjärvi
Jun Eri/3 Scillan Bit Of Biscuit, Om Merja Kärkkäinen, Pyhäsalmi
Jun Eri/4  Pietarinjängän Neiti Kevät, Om. Raija & Pertti Sukuvaara, Sodankylä.
Jun Eri/-  Sweet Little Butterfly Annabelle, Om Katja Vaara, Keminmaa
Avo Eri/1 Zanilla’s Essential Thing, Om. Ritva Tarvainen, Ilomantsi
Avo Eri/2  Beau Savage Dapper Dapple, Om. Henna Lipo, Hamina
Avo Eri/3  Muura’s Oras, Om. Tiia Laitinen, Kalhonkylä
Avo Eri/4  Fly Away’s Unbreakable  Om. Henna Lipo  Marika Rask , Kotka
Val Eri/3  Pietarinjängän Rentun Ruusu,Om. Henna Lipo, Hamina
Val Eri/4  Pietarinjängän Lumikukka, Om. Raija & Pertti Sukuvaara, Sodankylä
Val Eri/-   Pietarinjängän Savotan Sanni Om. Raija & Pertti Sukuvaara, Sodankylä
Vet Eri/2  Irina , Om. Merja Kärkkäinen, Pyhäsalmi
Kasvattajaluokka

BIS 1- kasv., Rop-kasv, 1/kp  Sinceres Kennel, Om. Anita Laine, Paltamo
Kasv-2/kp Pietarinjängän Kennel, Om. Raija & Pertti Sukuvaara, Sodankylä
Jälkeläisluokat

BIS 2-Jälk. Jälk 1/kp Silenzio’s Cansas Lord, Om. Anita Laine, Paltamo
Jälk 2/kp  Pietarinjängän Lumiperhonen, Om. Raija & Pertti Sukuvaara, Sodankylä
Phalène esitetty 17

Pennut: Babypennut 5-7kk 3+4 kpl Pennut 7-9 kk 1+1 kpl

BIS 1 Rop-pentu (B) Chaplin Line’s Northern Hope om. Kaisa ja Leena Kangas Oulunsalo
VSP-pentu (P) Silky Touchs Geraldine  Om Pirjo Hämäläinen Lempäälä
1/KP (P) Chaplin Line’s Northern Lights  Om Kaisa ja Leena Kangas Oulunsalo
Urokset  21 kpl

BIS 2 ROP PU 1 Val Eri/1 Tairon  Nights Jewel  om. Aune Pirkkalainen Kosula
PU 2, SERT, Nuo Eri/1   Muddlehead’s Moonlight  om. Heidi Kontkanen Kouvola
PU 3 Val Eri/2  Elpaho’s Lord Of Roses  om Merja Jalonen Lohja
PU 4 Avo Eri/1 Varasert  Fly Away’s Cadillac om.Jarmo Antikkala Tiutinen
VSP-Vet, Vet Eri/ 1  Jerry Du Pont Des Amours, Om. Elvi & Pauli Horppu, Heinola

Muut Erin saaneet:
Jun Eri/1 Canifelis Kasper om Leena ja Kaisa Kangas, Oulunsalo
Val Eri/ 3  Sorsery Barclay om. Pirjo Hämäläinen, Lempäälä
Val Eri/ 4  Elpaho’s Pilot Of Hearth om.Elvi ja pauli Horppu, Heinola
Nartut 19 kpl

VSP PN 1, Val Eri/1 Yöperhon Anni Auroora , Om. Jaana Mieto-Saarijärvi & Esko Saarijärvi, Tuomikylä
Bis 2-Vet, Rop-Vet, PN 2, Vet Eri/1 Riukun Lillan Om. Jaana Mieto-Saarijärvi & Esko Saarijärvi, Tuomikylä.
PN 3, Val Eri/2  Sinceres Poeme De Tairon Om. Taina Alatalo, Muurola
PN 4, Sert, Avo Eri/1  Muuras Sini, Om. Päivi Pohjasniemi Raussila
Varasert, Jun Eri/1 Wild Butterfly Miss Maritza, Om. Anniina Nieminen, Lievestuore

Muut Erin saaneet:
Nuo Eri/1 Geminga’s Shalimar, Om. Matti ja Riitta Jalkanen, Raussila
Avo Eri/2 Sillky Touchs Wanilla Ice, Om. Pirjo Hämäläinen Lempäälä
Val Eri/3 Tinytails Ladylike, Om. Pirjo Hämäläinen, Lempäälä.
Val Eri/4 Tairon White Galax, Om. Aune Pirkkalainen, Kosula
Val Eri/-  Chaplin Line’s Lady Jewel, Om. Kaisa & Leena Kangas, Oulunsalo
Vet Eri/2  Yöperhon Essi Emilia, Om. Jaana Mieto-Saarijärvi & Esko Saarijärvi, Tuomikylä
Kasvattajaluokka

BIS 2- kasv., Rop-kasv, 1/kp  Tairon Kennel, Om. Aune Pirkkalainen, Kosula
Kasv 2/kp Yöperhon Kennel Om. Jaana Mieto-Saarijärvi & Esko Saarijärvi, Tuomikylä




Jälkeläisluokka

BIS 1-Jälk. Jälk 1/kp  Sorsery Barclay, Om. Pirjo Hämäläinen, Lempäälä
Jälk 2/kp  Connection Money Talks, Om. Hilkka Kinnunen, Jokirinne

 Suomen Papillon- ja Phalèneyhdistys r.y.