Erikoisnäyttely 8.7. 2007 Rautavaara Tuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg


Phalène

Phalène

Pennut ( 1 )

BIS2–pentu, ROP-pentu, 1/kp Sweet Angel Dreams Balou  Om. Outi Naukkarinen, Tyrnävä 
Urokset  10 kpl

BIS 1. ROP, PU 1, Sert, FIN MVA Avo / eri 1 Yöperhon Iivari Into , Om Jaana Mieto-Saarijärvi ja Esko Saarijärvi , Tuomikylä
PU 2, Val /eri 1,  Sinceres Hero Of Magic, Om Kirsi Kärkkäinen ,  Pyhäsalmi
PU 3, Val / eri 2 Sorsery Barclay, Om Pirjo Hämäläinen, Lempäälä
PU 4, Varaserti Nuo / eri 1 Chaplin Line’s Northern Hope , Om. Kaisa & Leena Kangas Oulunsalo

Muut Erin saaneet:

Val /eri 3 Muura’s Utu Untamo Om. Outi Naukkarinen, Tyrnävä
Val / eri 4 Silky Touchs Bobi Tinytail, Om. Outi Naukkarinen, Tyrnävä
Nartut  27 kpl

VSP PN1, Sert, Nuo / eri 1 Pietarinjängän Ceea, Om. Sofia Kovalainen, Pirkkala
PN 2 varasert, Avo / eri 1 Geminga’s Roseberry , Om. Hilkka Kinnunen, Jokirinne
PN3 Val / eri 1  Muura’s Sini , Om Päivi Pohjasniemi, Raussila
PN4 Avo / eri 2 Geminga’s Shalimar , Om. Matti ja Rikka Jalkanen, Raussila
BIS 1-vet, ROP-Vet, Vet / eri 1 Riukun Lillan Om. Jaana Mieto-Saarijärvi, ja Esko Saarijärvi Tuomikylä

Muut Erin saaneet:

Jun /eri 1  Fly Away’s Natural Honey , Om. Heidi Nikula , Loppi
Nuo / eri 2  Scillan Chocolade Crisp , Om. Susanna Sillanpää , Hyllykallio
Nuo / eri 3 Jarambo Hermanaangelito , Om Anja Niiranen, Pörsänmäki
Nuo /eri 4 Chaplin Line’s Northern Lights, Om. Kaisa ja Leena Kangas , Oulunsalo
Nuo / eri/-  Silky Touchs Geraldine , Om. Pirjo Hämäläinen Lempäälä
Val / eri 2 Tairon Winds Of Change, Om Outi Naukkarinen, Tyrnävä
Val / eri 3 Chaplin Line’s Lady Jewel, OPm. Kaisa ja Leena Kangas, Oulunsalo
Val / eri 4 Tairon White Galax , Om. Aune Pirkkalainen, Kosula 
Kasvattajaluokka

BIS 1-Kasv. Rop-Kasv. 1/kp  Chaplin Line’s Kennel, Om. Kaisa ja Leena Kangas, Oulunsalo
2/kp Silky Touchs kennel, om. Outi Naukkarinen, Tyrnävä






Jälkeläisluokat

BIS1-Jälk, Rop-Jälk 1/kp  Sorsery Barclay, Om Pirjo Hämäläinen Lempäälä
Papillon Pennut ( 1+ 3 )


BIS 1-Pentu, ROP-pentu, 1/kp  Chaplin Line’s Claudine, Om. Kaisa ja Leena Kangas, Oulunsalo

1/kp (baby)  Sinceres Oh Pardon Chere, Om. Anita Laine , Paltamo
2/kp  Kuzamkura’s Christa, Om. Outi Naukkarinen, Tyrnävä
Urokset  22 kpl

BIS 2, ROP, PU 1, Val / eri 1 Arletan Kenraali Key Om. Susannan Sillanpää, Hyllykallio
PU2, sert, Jun /eri 1 Marccello , Om. Outi Raunetvuo-Penttilä, Helsinki
BIS 2–Vet, ROP-Vet, PU 3, Vet /eri 1 Silenzio’s Sunny Boy, Om. Anita Laine, Paltamo
PU 4, Varasert, Avo / eri 1 Major Wheat Copain Joyex, Om. Ritva Poikolainen, Hietanen

Muut Erin saaneet:

Jun / eri 2 Sinceres Magic Marguess, Om. Lea Kela, Kajaani
Jun / eri 3 Pietarinjängän Tuulten Taikuri, om. Kasv. & Anna.Leena Sukuvaara, Rovaniemi
Nuo /eri 1 Scillan Cansas Croco , Om. Sinikka ja Susanna Sillanpää, Hyllykallio
Avo / eri 2 Sweet Little Butterfly Amadeus, Om. Marja Kotiranta ja Henna Lipo , Hamina
Avo / eri 3 Candygold’s Ypsilon, Om. Anita, Laine ja Susanna Sillanpää, Hyllykallio
Val / eri 2 Tinytails Loverboy , Om. Pirjo Hämäläinen Lempäälä
Val / eri 3 Beau Savage Maximilian , Om. Jani Lapakko , Imatra
Val / eri 4 Kasperi, Om. Merja Kärkkäinen Pyhäsalmi
Val / eri /- Sinceres Gold Digger, Om. Anita Laine Paltamo
Val / Eri /-  Sinceres Harry Potter, Om. Anita Laine Paltamo
Vet / Eri 2  Pietarijängän Aatu Amiraali , Om. Leena Hietanen, Sodankylä
Nartut 

VSP PN1, Val / eri 1 Sinceres Gold Glamour, Om. Anita Laine Paltamo
VSP-Vet, PN 2, Vet / eri 1 Sinceres Cahnelly Om. Anita Laine Paltamo
PN3. sert, Jun / eri1 noble Suite’s Delight Sienna, Om. Marjetta Metsalu , Helsinki
PN 4, varasert, Nuo / eri 1 Noble Suite’s Angelique, Om. Raija Weckström, Espoo

Muut erin saaneet:

Jun / eri 2 Wild Bytterfly Shine In Geminga’s Om. Hilkka Kinnunen, Jokirinne
Jun / eri 3 Pikkuset Donna Dreamgirl, Om. Saara Hartikka, Tyrnävä
Avo / eri 1 Beau Savage Dapper Dapple Om Henna Lipo , Hamina
Avo / eri 2  Sweet Butterfly Annabelle, Om Katja Vaara, Keminmaa
Avo / eri 3 Pietarinjängän Neiti Kevät, Om. Raija ja Pertti Sukuvaara, Sodankylä
Val / eri 2 Sinceres Gold Gardenia Om. Pia Alatalo , Muurola
Val / eri 3 Pietarinjängän Rentun Ruusu, Om. Henna Lipo , Hamina
Val / eri 4 Sinceres Gold Geisha Om. Anita Laine Paltamo
Vet / eri 2 Pietarinjängän Lumikukka, Om. Raija ja Pertti Sukuvaara, Sodankylä
Vet / eri 3 Ninni Om. Marjut ja Mikko Kovalainen, Pirkkala.
Vet / eri 4  Sinceres Pepite D’or Om. Anita Laine , Paltamo 
Kasvattajaluokka

BIS 2-Kasv, ROP-Kasv. 1/ kp  Pietarinjängän Kennel Om. Raija ja Pertti Sukuvaara, Sodankylä

2/kp  Sinceres Kennel, Om. Anita Laine, Paltamo








 Suomen Papillon- ja Phalèneyhdistys r.y.