Jalostustarkastus ja Open Show 26.11.2016

LAHDESSA RENKOMÄEN HALLILLA LAUANTAINA 26.11.2016 KLO 9.00 ALKAEN.

Päivä alkaa klo 9.00 jalostustarkastuksella, jonka jälkeen Open Show aikaisintaan klo 11.00. Paikkana Renkomäen halli, Simolankatu 2, 15680 Lahti. Jalostustarkastajana sekä Open Shown tuomarina on Marja Kosonen. Jalostustarkastukseen otetaan max. 10 koiraa ilmottautumisjärjestyksessä!

Open Show näyttelyssä on seuraavat luokat uroksille ja nartuille erikseen:
- Pennut 5 – 7 kk
- Pennut 7 – 9 kk
- Juniorit 9 – 18 kk
- Avoin luokka 18 kk – 8 v. sertifikaatilla palkitut koirat
- Avoin luokka 18 kk – 8 v. muut kuin sertifikaatilla palkitut
- Veteraanit yli 8 v. (ilman tai sertifikaatilla)

Näyttelyssä on myös kasvattajaluokka, jälkeläisluokka ja parikilpailu, joihin ilmottaudutaan paikan päällä. Jälkeläisluokassa riittää, että jälkeläiskoira on paikalla, osallistuminen itse näyttelyyn ei ole välttämätöntä. 

HUOM! Open Show on avoin kaikille rekisteröidyille perhoskoirille, myös esim. kivesvikaiset urokset ovat tervetulleita!

Näyttelyyn tulevien koirien on oltava rokotettu Suomen Kennelliiton määräysten mukaisesti.

Ilmoittautumiset maksukopion kera 7.11.2016 mennessä Tuija Ahtikarille s-postilla tuiscalos@gmail.com tai postitse Uotilankatu 64A 15840, Lahti

Sähköpostilla tai postitse ilmoittautumisessa on oltava:
- Koiran virallinen nimi, sukupuoli, syntymäaika ja rekisterinumero
- Arvosteluluokka (huomaa ero: avoimessa luokassa on sertiluokka ja muu luokka)
- Omistajan nimi ja s-posti tai muu yhteystieto

Ilmoittautumishinnat
Pennut ja veteraanit 10e/koira
muut 15e/koira/jäsenet, jalostustark. kanssa 20e
muut 25e/koira/ei jäsenet, jalostustark. kanssa 35e
Jalostustarkastus 10e/koira
Parikilpailu 5e

Ilmottautumismaksut
saaja: Suomen Papillon ja Phalèneyhdistys ry,
Danske Bank FI27 8000 2306 5424 23
Maksun viesti: Open Show 2016 ja/tai jalostustarkastus,
koiran virallinen nimi

Tiedustelut
Tuija, tuiscalos@gmail.com/040–7619981
tai Sari, toukohousun@gmail.com/050–4322785

Arvosteluaikataulu lähetetään ilmoittautuneille s-postissa ja julkaistaan yhdistyksen fb-ryhmässä viikkoa ennen näyttelyä.

BIS-koirille (pennulle sekä aikuiselle) erikoispalkinnoksi ILMAINEN ILMOITTAUTUMINEN ensi kesän erkkariin! Lisäksi arvotaan kaikkien Open Showhun osallistuneiden kesken yksi ilmainen ilmottautuminen ensi kesän erkkariin.

TULOKSET

Pennut 5-7kk

urokset
1. KP,VSP ( 2 )Royal Phantastique Star O my Dreams om. Jenna Kaukola
2. ( 1 )Indiangifts Quuma Qalle om. Pernilla Nurmi
3. ( 3 )Royal Phantastique Star To Remember om. Jenna Kaukola

nartut
1. KP, ROP ( 5 ) Piikachu`s Best Start At Zanimo´s om. Nina Rajala
2. KP ( 4 )Miikolan Masterpiece om. Susanna Saloranta
3. ( 6 )Royal Phantastique High Five Star om. Jenna Kaukola

Juniorit 9kk-18kk

urokset
1. KP ( 7 )Show Elveras Lexus om. Tutta Uussaari

nartut
1. KP ( 9 )Neelis Kitty Kismet om. Jaana Airola
2. KP ( 8 )Neelis Her Royal Highness om. Jaana Airola
3. KP ( 12 )Toukohousun Friidu om. Tiia Hämäläinen
4. KP ( 10 )Neelis Miss Marvel om. Jaana Airola
5. ( 11 )Tairon Snowqueen om. Riitta Talvela

Avoin luokka 18kk-8v. SERTillä palkitut

urokset
1. KP ( 16 )Mohairs Pontiac Connection om. Nina Rajala
2. KP ( 18 )Siljans Jaffa Connection om. Jenna Kaukola
3. KP ( 13 )Herbfield`s Music Of Caribbea om. Kaija Kelorita
4. KP ( 17 )Royal Phantastique El Macho Fantastico om. Sirpa Hörkäs

nartut
1. KP ( 20 )Iwaz Cassiopèe om. Kirsi Turunen
2. KP ( 22 )Herbfield`s Mermaid Of Caribbea om. Kaija Kelorita
3. KP ( 25 )Tuiscalo`s Coconut om. Marika Illi

Avoin luokka 18kk-8v. ei SERTillä palkitut

urokset
1. KP ( 27 )Poju om. Tiia Paasikangas ( Tuomarin suosikki )
2. KP ( 28 )Roni om. Tiia Paasikangas

nartut
1. ( 29 )Tila`s Xmas Elf om. Taru Tiainen
2. ( 30 )Toukohousun Celeste om. Anne Lindeman

Veteraanit yli 8v.

nartut
1. KP ( 32 )Herbfield`s Pink Diamond om. Kaija Kelorita
2. KP ( 31 )Herbfield`s Golden Tiara om. Kaija Kelorita

Kasvattaja
1. KP Herbfield`s Papillon
2. KP Neelis Papillon

Parikilpailu
1. KP Herbfield`s Music of Caribbea & Herbfield`s Music of Mermaid of Caribbea
2. KP Royal Phantastique Star to Remember & Royal Phantastique High Five Star
3. Indiangift`s Quuma Qalle & Indiangift`s Quuma Qimma

PHALÈNE

Pennut 7kk-9kk

nartut
1. KP, ROP ( 33 )Royal Phantastique Donna Carmenita om. Jenna Kaukola

Juniorit 9kk-18kk

urokset
1. KP ( 34 )Lagoon Perfect Excuse om. Annika Vehmassalo
2. ( 35 )Royal Phantastique Shine In The Darko m. Jenna Kaukola

nartut
1. KP ( 38 )Jarambo Samantha om. Susanna Pohjasniemi
2. KP ( 39 )Jarambo Susan om. Susanna Pohjasnniemi
3. KP ( 37 ) Jarambo Rhonda om. Susanna Pohjasniemi
4. ( 36 )Blesk Fortuni Dream Summer om. Tuija Ahtikari

Avoin luokka 18kk-8v. SERTillä palkitut

urokset
1. KP ( 40 )Jarambo Max om. Susanna Pohjasniemi
2. ( 41 )Tuiscalo`s Dakota om. Linda Sydänmäki

nartut
1. KP ( 42 )Jarambo Melissa om. Tuija Ronkainen

Avoin luokka 18kk-8v. ei SERTillä palkitut

urokset
1. KP ( 45 )Mirramiss Perfect Storm om. Heidi Nikula
2. KP ( 44 )Jarambo Patrik om. Kristiina Kalliomäki
3. KP ( 43 )Helminukkajäkkärän Eomer om. Susanna Pohjasniemi
4. Tuiscalo`s Emme om. Linda Sydänmäki ( Tuomarin suosikki )

nartut
1. KP ( 47 )Jarambo Orvokki Lillin tyttö om. Mirva Puljava

Veteraanit yli 8v.

nartut
1. KP ( 48 )Thunderstar Beauty Sunshine om. Susanna Pohjasniemi

Kasvattaja
1. KP Jarambo Phalène

Parikilpailu
1. KP Jarambo Rhonda & Jarambo Patrik

 

Best to Best
1. ( 20 ) Iwaz Cassiopèe om. Kirsi Turunen ( Papillon )
2. ( 42 ) Jarambo Melissa om. Tuija Ronkainen ( Phalène )
3. ( 32 )Herbfield`s Pink Diamond om. Kaija Kelorita ( Papillon )
4. ( 7 )Show Elveras Lexus om. Tutta Uussaari ( Papillon )
5. ( 45 )Mirramiss Perfect Storm om. Heidi Nikula ( Phalène )


Tapahtuman Facebook-sivu