Kasvattajat

Jokaisella yhdistyksemme jäsenellä on oikeus saada yhteystietonsa listalle. Kasvattaja, jos haluat tietosi tähän lähetä pyyntö osoitteeseen spphy.jalostus@gmail.com

Koiraa harkitsevan toivomme perehtyvän myös yhdistyksen jalostusohjesääntöihin sekä jalostuksen tavoiteohjelmaan.

# = pentuja suunnitteilla vuodelle 2024
¤ = uros jalostukseen

Kennel Angelluck´s
Elisabeth Tikkanen
Åland, Ahvenanmaa
+3584573613079
Elisabeth.tikkanen@hotmail.com
#

Kennel Arician
Saana Nuotila
Kalanti
saana.nuotila@gmail.com
#

Kennel Bohemian Shades
Suvi Huovinen
Äänekoski
papillon.bohemianshades@gmail.com
www.bohemianshades.fi

Instagram
¤

Kennel Chaplin Line’s
Kaisa & Leena Kangas
Oulunsalo(Oulu)
anna-kaisa.kangas@pp.inet.fi
maija-leena.kangas@pp.inet.fi
Puh. 040-5225913/040-7262363
www.chaplinlines.com
# ¤

Kennel Cirquettes
Sini Tuunainen
Mikkeli
Puh. 044-213 6530
FB-sivu
 # ¤

Kennel Connection
Vesa Kallionluoto
Helsinki/Hanko
Puh. 0400814577 vesa.kallionluoto@elisanet.fi
FB-sivu

Kennel Damourline’s
Oona Rantala
Nurmijärvi
Damourlines.kennel@gmail.com
Instagram
 # 

Kennel Dacabe
Erja Bäckman
Kolari
Puh. 050-912 8509
www.dacabe.fi

# ¤

Kennel Ennun
Marjaleena Korhonen
Nurmes
Puh. 045-247 7821
ennu.korhonen@gmail.com

Kennel Fiofella`s
Arja Jämsä
Tyrnävä
wanha.aliina@gmail.com
FB-sivu

Kennel Geminga’s 
Hilkka Kinnunen ja Hanna Meier
Muhos
puh 040-735 4108 Hilkka
puh. 045 123 4982
hilkka.m.kinnunen@gmail.com
meier.hanna@hotmail.com
FB-sivu
#

Kennel Golden Illusian
Marjut Kanervo
Orimattila
Puh. 040-1953678
marjut.kanervo@gmail.com

# ¤

Kennel Golden Thing´s 
Tuija Hietala
Helsinki
Puh. 044-0324845
kennel.goldenthings@gmail.com
http://goldenthings1.webnode.fi/
#

Kennel Herbfield’s
Kaija Kelorita
Kerava
Kennelherbfields@gmail.com

Kennel Iwaz 
Kirsi Turunen
Vantaa
050 545 9744
iwaz@live.com

FB-sivu
#

Kennel Jarambo
Susanna Eskola
Kouvola
susannapohjasniemi@gmail.com

Kennel Karpeak’s
Kai Karp
Vaasa
info@karpeaks.com
karpeaks.com

Kennel Kuunliljan
Marjaana Honkanen
Kerimäki (Savonlinna)
kennel.kuunliljan@gmail.com
#

Kennel Lagoon
Miia Nuuttila ja Hilkka Laitamo
Riihimäki
miia@kennellgoon.com
www.kennellagoon.com

FB-sivu

#

Kennel Marvellous
Marja Valkeeniemi
Kangasala
marja.valkeeniemi@gmail.com

Kennel Mignet’in
Lea Ellen Pirkkalainen
Siuntio
Puh. 050-3687427
lea.pirkkalainen@gmail.com

Kennel Mimi Chill’s
Anna Reponen
Imatra
Puh. 050-5339022
anna@whippetit.com
www.whippetit.com

FB-sivu

Instagram
#

Kennel MohAirs
Arja Ainola
Mäntsälä
arja.ainola@pp.inet.fi
Puh. 0405838122

# ¤

Kennel Neelis
Jaana Airola
Lahti
kennel.neelis@gmail.com
www.neelis.net
FB-sivu
IG-sivu

Kennel Night Wizard’s 
Satu Rutanen
Asikkala
nightwizardkennel@gmail.com
FB-sivu
IG-sivu
# ¤

Kennel Noble Suite´s
Marjetta Metsalu
Helsinki
Puh. 050-5587200
marjetta.metsalu@gmail.com
noblesuites.weebly.com
#

Kennel Northern Vivid’s
Laura ja Tytti Lintenhofer
Kannus/Oulu
Puh. 044-080 6053
northernvivids@gmail.com
FB-sivu
Instagram

Kennel Pakkasaamun
Kati & Jouni Heikkinen
Raahe
pakkasaamun@gmail.com
Puh. 040-539 438  FB-sivu
Instagram

Kennel Pappearl
Maritta Kaskisto
Rauma
pappearl.m@gmail.com
pappearl.kotisivukone.com/

#

Kennel Pietarinjängän
Raija ja Pertti Sukuvaara
Sodankylä
puh 0400-391432/ Pertti
0400 397927/ Raija
pertti.sukuvaara@gmail.com
raimarjut@gmail.com

#

Kennel Red Ghost’s
Tutta Uussaari ja Heikki Heiskanen
Eura
puh. 040-8293458
tuttauussaari@msn.com
 #

Kennel Silky Touchs 
Outi Naukkarinen
Tyrnävä
outi.naukkarinen@gmail.com
FB-sivu

# ¤

Kennel Thingummy’s  
Heidi Miikki
Ikkala
Puh. 040-7189343
thingummys79@gmail.com
FB-sivu

#

Kennel Vertiida´s
Kaisa Kuutti
Lohja
Puh. 040-7057587
kaisa.kuutti8@gmail.com

#

Kennel Vesperia Alis
Irina Kesti
Espoo
iriskes@hotmail.com
P. 0452085680

# ¤

Kennel Virkamiehen
Maria Keinonen
Luumäki
Keinonen_mm@hotmail.com87
FB-sivu

Kennel Wilperiinan
Tarja Lehtonen
Taipalsaari
puh. 050-3745088
tarjakklehtonen@gmail.com

FB-sivu